Ciekawe pozycje książkowe, po które na pewno warto sięgnąć

  • by
ciekawe książki

Niektórzy regularnie wyposażają swoją biblioteczkę w coraz to nowe pozycje książkowe. Innych trzeba raczej zachęcać do czytania. Tak czy inaczej, sezon wakacyjny skłania do tego, aby spakować do swojej torby podróżnej jakąś ciekawą powieść czy publikację. Całkiem przyjemna jest też wizja położenia się na leżaku w pięknych okolicznościach przyrody i czytania jakiejś naprawdę wciągającej książki. Jeśli do końca nie wiemy, za jaką książkę wziąć się w pierwszej kolejności- możemy skorzystać z sugerowanych przez księgarnię nowości gatunkowych. Zawsze możemy też eksperymentować po to, aby sprawdzić jaki gatunek najbardziej przypada nam do gustu.

W jaki sposób dowiedzieć się o ludziach prawdy?

Chcąc wybrać naprawdę ciekawe książki możemy się na przykład zdecydować na dość popularną publikację pt. „ Jak czytać ludzi radzi agent FBI”, którego autorami są Dreeke Robin oraz Stauth Cameron. Książka pokazuje w jaki sposób obserwować i interpretować ludzkie zachowania. Może wyposażyć nas w praktyczne zdolności odczytywania intencji i zamiarów innych osób, które to zdolności są poparte praktyką osoby pracującej w FBI. Jeden z autorów książki prezentuje system, jaki sam wypracował sobie podczas swojej wieloletniej służby w Wydziale Analizy Behawioralnej jednostek Federalnego Biura Śledczego. Wskazuje, w jaki sposób postępować krok po kroku, aby dokonać obiektywnej i rzetelnej analizy tego, co inni mówią, jak się zachowują, jak prowadzą swoją karierę czy jakich dokonują decyzji. Książka zawiera więc sporo informacjach o nas samych oraz o tym, w jaki sposób zachowujemy się w społeczeństwie. Wiele aspektów poruszanych w tej publikacji może okazać się dla nas odkrywczych, a nawet błyskotliwych. Być może taką wiedzę uda się nam nawet wykorzystać w życiu codziennym.

Masz natłok myśli? Ta publikacja Ci pomoże

Innym przykładem bardzo ciekawej publikacji jest książka Petitcollina Christela pt. „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych.” W książce autor stara się przekonać nas o tym, że swój mózg i pojawiające się w nim procesy myślowe można kontrolować i można nimi sterować. Jest to w szczególności przydatne jeśli faktycznie należymy do osób wrażliwych lub też jeśli jesteśmy na trudnym dla nas etapie życia, który wymaga od nas dużej odporności psychicznej. Książka ta ma raczej formę poradnika, z którego można wyłuskać nie tylko wiele interesujących faktów, ale i konkretne porady, które można spróbować przetestować w praktyce. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie często mając wrażenie, że została napisana właśnie dla nas i że opisuje dokładnie te sytuacje życiowe, które na co dzień stają się także naszym udziałem. Tym samym chce się czytać dalej pochłaniając książkę w całości w bardzo krótkim czasie. Jest to więc publikacja godna uwagi, która może okazać się pomocna i da nam szansę zmienić coś w swoim życiu na lepsze.