Masz chwilę wolnego? Czas na poszerzanie swoich zainteresowań

  • by
książki

Czasem zastanawiamy się, w jaki sposób moglibyśmy dobrze spożytkować swój czas wolny. Mając w ciągu dnia monotonne zajęcia, poszukujemy jakiejś pasji, która okazałaby się ciekawa i porywająca i która stałaby się dla nas urozmaiceniem zajęć wykonywanych w ciągu dnia. Co jednak w przypadku, kiedy nie wiemy co zrobić ze swoim czasem wolnym, a nawet nie mamy pomysłu na to, co mogłoby nas zainteresować? Warto spróbować kilku ciekawych pomysłów, aby odnaleźć to coś, co będzie mogło zająć nas na dłuższy czas.

Może czytanie książek?

Jest to jedno z popularniejszych zainteresowań, które jednocześnie naprawdę może być ciekawe i bardzo rozwijające. Dzięki takiemu zainteresowaniu możemy poszerzać zasób swojego słownictwa, a także można być osobą znacznie sprawniejszą językowo, która umie się ładnie wypowiadać. Czytanie poszerza też horyzonty, uczy nowości i sprawia, że otwieramy się na coś zupełnie nam obcego i nieznanego. Jednocześnie, istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, aby wpleść czytanie do swojej codzienności, jest to więc możliwe nie tylko wtedy, kiedy nie wiemy, co zrobić z czasem wolnym. Zabranie ze sobą książki jest dobrym pomysłem w momencie, kiedy dojeżdżamy do pracy i sporo czasu musimy poświęcić na dojazd komunikacją miejską. Książkę można zabrać też ze sobą na wakacje lub na wyjazd służbowy. Można też wyrobić sobie nawyk czytania przed snem. Oczywiście, do wyboru pozostaje także forma czytanych publikacji. Jedni będą woleli wydania papierowe, inni e-booki, a jeszcze inni audiobooki. Te ostatnie mają też tę ogromną zaletę, że można czytać jednocześnie wykonując też inne czynności. Na przykład sprzątając dom, zmywając naczynia czy pielęgnując swój ogródek.

A jeśli już czytamy to może też coś obejrzymy

Drugą, bardzo pochłaniającą pasją są filmy oraz seriale. Oprócz tego typu produkcji, które zazwyczaj wiążą się z koniecznością posiadania pewnego budżetu, możemy też zainteresować się typowo amatorskimi filmikami, jakie wielu twórców zamieszcza na swoich kanałach w serwisie You Tube. Bardzo prosto jest wykupić sobie dostęp do takich platform jak Netflix i oglądać jedne z lepszych, dostępnych seriali. Taki sposób zaznajamiania się z filmami i serialami stanowi dobrą alternatywę dla kina, które może być dość kosztowne na dłuższą metę. Jeśli jednak wyjątkowo pociągają nas kina studyjne to w wielu miastach istnieje możliwość wykupienia sobie specjalnego karnetu związanego z jakąś konkretną tematyką, reżyserem, aktorem czy okresem polskiej kinematografii. Zdarza się też, że tego typu projekcje są połączone z wykładami lub z panelem dyskusyjnym. Z pewnością jest to bardzo kreatywny sposób spędzania wolnego czasu, kiedy to możemy się rozwinąć i pogłębić swoją wiedzę. Dodatkowo, można też czytać książki opisujące rozwój kinematografii w kraju i za granicą, a także można szczegółowo zaznajamiać się z twórczością konkretnego reżysera, jeśli tylko jego stylistyka nam odpowiada. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone.